História klubu ZO CHPH Odorín

Začiatky nášho klubu siahajú až do roku 1974, kedy prví chovatelia holubov založili klub chovu poštových holubov v Odoríne. Prví zakladatelia boli Knizner Ján st., Fabian Štefan, Poklemba Stanislav, František Živčák, Depta Michal a Krajčík Ján. Postupne sa do klubu hlásili chovatelia z blízkeho okolia a okolitých dedín ako sú Danišovce, Markušovce, Harichovce, Rudňany a pod.

Klub mal dvakrát sídlo mimo obce Odorín, keď chovatelia lietali pod Spišskou Novou Vsou, a neskôr  mali sídlo v Harichovciach.

Klub sa v najlepšom období rozšíril na zhruba 25 aktívnych členov, ktorí sa často navštevovali počas sezóny, ale aj po letovej sezóne. Každý rok po ukončení sezóny organizovali spoločné opekačky a varenie guľášu s rodinami, ktorých tradícia pretrvala dodnes.

Chovatelia nášho klubu organizovali Oblastnú výstavu poštových holubov, ktorá sa konala v obci Danišovce.

V roku 2019 sa klub rozdelil a vznikla ZO CHPH Markušovce. V klube Odorín ostalo 10 chovateľov medzi nimi sú aj zakladatelia, ktorí sa tejto záľube venujú celý život.

Vážme si to, čo tu pre nás vytvorili, chráňme si to a nedovoľme, aby táto záľuba zanikla.

Citáty:

Hodnota človeka sa nepočíta podľa toho, čo urobil pre seba, ale podľa toho čo urobil pre druhých.

Práca pre druhých ,znamená zodrať sa a v závere ostať sám.

"Úspech nie je konečný, neúspech nie je fatálny. Odvaha pokračovať je tá, ktorá sa počíta  -Winston Churchill
Vytvorte si webové stránky zdarma! Táto stránka bola vytvorená pomocou služby Webnode. Vytvorte si vlastný web zdarma ešte dnes! Vytvoriť stránky